Nasze studia, Twój sukces!

Strajk Kobiet

Szanowni Państwo,
Koleżanki i Koledzy,
 
Popieram Strajk Kobiet, biorę w nim udział i namawiam Państwa do wsparcia tego działania i powstrzymania się od świadczenia pracy w dniu 28.10.2020.
Szczególnie Ci z Państwa, którzy znają mnie od lat, wiedzą jakie mam poglądy. Wielokrotnie z Państwem dyskutowałam, a nawet upominałam, kiedy pojawiały się ze strony Pracowników Uczelni komentarze o podłożu politycznym. Jestem całkowitą przeciwniczką upolityczniania nauki i Uczelni oraz łączenia tych dwóch działalności. Jestem także przeciwna agresji, chamstwu i braku woli dialogu.
Obecna sytuacja i atmosfera w naszym Kraju daleka jest od tej, jaka powinna panować w sytuacji bardzo szybko rozwijającej się pandemii. Daleka jest od tej, jaką powinny nam zapewnić Osoby, które podjęły się odpowiedzialności za nasz Naród.
Jestem z pokolenia, które pamięta jeszcze czasy minionego systemu. Pokolenia, które było prześladowane za poglądy. Te same poglądy, jakie teraz narzuca się siłą bez, nawet cienia, woli dialogu.
Na znak protestu przeciw obecnej sytuacji, a przede wszystkim braku jakiejkolwiek woli dialogu ze strony Osób, od których moglibyśmy tego oczekiwać, jako przedstawiciel „niemej części Społeczeństwa”, dołączam się do Strajku Kobiet w dniu 28.10.2020 i namawiam Państwa do jego poparcia.
Drodzy Studenci, wiem, że to wszystko dobrze rozumiecie i nie trzeba Wam nic więcej tłumaczyć.
 
Anna Timofiejczuk
Dziekan
Wydział Mechaniczny Technologiczny
Politechnika Śląska