Program ERASMUS+
– zasady kwalifikacji na studia i praktyki w ramach programu
Dzięki programowi ERASMUS+ można wyjechać na studia za granicą w ramach studiów na uczelni macierzystej i otrzymać stypendium rekompensujące w pewnym stopniu koszty różnicę w kosztach utrzymania za granicą. Podstawowy okres wyjazdu na stypendium to 1 semestr (5 miesięcy).
Ogólne warunki, jakie musi spełnić student, aby ubiegać się o wyjazd to:
https://docs.google.com/forms/d/1VqtEA9R_QIcBC3WnkmyGocnbF3HbacFNcSBogv2Z2sQ
Ważne są również własne środki finansowe ze względu na różnicę w wysokości stypendium a rzeczywistymi kosztami utrzymania za granicą.
W Programie Erasmus mogą uczestniczyć studenci stacjonarnych i niestacjonarnych studiów I i II stopnia oraz uczestnicy stacjonarnych studiów doktoranckich i pracownicy Uczelni.
Pierwszym etapem jest złożenie dokumentów opisanych powyżej. Kandydat, który spełnił wymagania zostaje rekomendowany przez Komisję Wydziałową i formalnie akceptowany przez Rektora. Następnie kandydat taki przygotowuje i wysyła formularze aplikacyjne na właściwą uczelnię (przez Sekcja Wymiany Międzynarodowej DWzZ – w Gliwicach), załatwia resztę formalności i może wyjeżdżać. W sprawach szczegółowych należy zwrócić się do Wydziałowego Koordynatora programu Erasmus+ dr hab. inż. Wojciecha Sitka, prof. PŚ – pok. 172.
O Programie Erasmus+ na Politechnice Śląskiej można dowiedzieć się na stronach Sekcji Wymiany Międzynarodowej . Ogólne informacje o programie Erasmus+ w Polsce: erasmusplus.org.pl
Wykaz Uczelni Partnerskich Politechniki Śląskiej
Zasady kwalifikacji studentów na stypendia Erasmus w roku akademickim 2018/2019