Gliwicki Dzień Nauki i Techniki

W dniu 13 czerwca br. odbył się coroczny Gliwicki Dzień Nauki i Techniki organizowany przez Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Rada Miejska w Gliwicach. Impreza ta zgromadziła jak co roku wielu uczestników (ok. 100-150 zarejestrowanych osób), w tym przy dużym udziale młodzieży szkolnej. W ramach popularyzacji nauki i wiedzy technicznej wygłoszono szereg interesujących referatów przygotowanych przez profesorów Politechniki Śląskiej i Warszawskiej. Ponadto zorganizowano pokazy drukarek 3D, wyczynowych samochodów elektrycznych, dronów, urządzeń optoelektronicznych oraz doświadczeń chemicznych z efektami wizualnymi i akustycznymi. Dodatkowo zaprezentowano ciekawe wystawy odlewów artystycznych oraz modeli mostów. Wydział Mechaniczny Technologiczny Politechniki Śląskiej reprezentowali dr hab. inż. Andrzej BAIER, prof. nzw. w Pol. Śl. z zespołem Greenpower oraz z Katedry Odlewnictwa dr hab. inż. Tomasz Wróbel i dr inż. Piotr Wróbel.